Kodulehe valmistamine

Kodulehe valmistamine on valdkond, millega puutuvad kokku paljud ja tihtilugu võib kuulda küsimust – kas üritada koduleht ise teha (TSI – Tee Seda Ise) või osta teenus sisse. See on küsimus, millele ühest (õiget) vastust ei ole ja see sõltub paljudest asjaoludest.

Esiteks, mis on kodulehe eesmärk? Kas tegemist on hobilehega, mis on mõeldud kitsamale ringkonnale nt blogi, fotoalbum sõpradega jagamiseks või müügile orienteeritud lehega, millega presenteerida tooteid ja teenuseid klientidele. Kui esimesel juhul võib kvaliteedi osas natuke leebemalt võtta, siis teisel juhul ei tasuks unustada et koduleht on sinu või sinu firma visiitkaart internetis ja sellest ning selle leitavusest (SEO) oleneb üsna palju.

Teiseks, missugused on sinu oskused? Kas Sul on piisavad oskused, et luua atraktiivne veebileht, mis funktsioneeriks nõnda nagu sa mõttes ette kujutasid? Kas ebapiisavate oskuste puhul on piisavalt tahet, et lugeda internetiavarustes materjale, mis viiks sind soovitud tulemini, sest olgem ausad, internetis on tohutus koguses tarkust, mis lihtsalt ootab läbitöötamist ja selgeks tegemist.

Kolmandaks, kas sul on piisavalt aega? Kas oled nõus kulutama suures koguses aega ja energiat selleks, et läbi testimise ja õppimise jõuda soovitud tulemuseni või pigem kulutaksid oma aja põhitegevuse peale?

Kui Sa nendele küsimustele vastused annad, siis ilmselt aimad milline tee valida. Kui mitte, siis toon siinkohal välja veel mõned plussid/miinused:

Kodulehe valmistamine – ise tehes:
+ Kulud on väiksemad (ei tule tasuda kodulehe eest, tasuda tuleb domeeni ja majutuse eest)
+ Rahulolu (ikkagi ise tehtud)
– Suur ajakulu (olenevalt oskustest võib ajakulu olla üpris suur)

Kodulehe valmistamine – sisseostes:
+ Puudub ajakulu (saad tegeleda oma põhitegevusega)
+ Täisteenus (soovitud funktsionaalsusega leht, kaasneb domeenivalik, majutuse soovitus, kodulehe optimeerimine, sotsiaalmeedia tugi, tasuta nõu)
– Kulud suuremad (kuid võimalik tasuda järelmaksuga)

Mina isiklikult naudin isetegemist ja üritan teha palju asju omal käel, kui vähegi suudan või kui see mulle huvi pakub. Aga? Siinkohal on heaks näiteks see, et olen kunagi läbinud raamatupidamisalase koolituse ja olen justkui bilansivõimeline raamatupidaja, kuid sellegipoolest ostan ma selle teenuse igakuiselt sisse oma ala professionaalidelt. Ja seda mitmel põhjusel, see valdkond ei paku mulle absoluutselt mingit huvi ja ma ei tahaks kulutada oma väärtuslikku aega sellele, et ennast jooksvalt kursis hoida antud valdkonnaga ja seadusandlusega nagu teevad seda raamatupidamisteenust pakkuvad firmad. Pigem jään oma liistude juurde ja pühendan oma aja valdkonnale, mis mulle tõsiselt huvi pakub ja milleks siis antud juhul on kodulehe valmistamine.

Tihtilugu võetakse kodulehe valmistamine ette iseseisvalt kuna teenuse sisseostmiseks puuduvad rahalised vahendid või on teenuse hinnad liiga kõrged. Just seetõttu on meil kodulehe valmistamine eelarvesõbralik, hind on konkurentsivõimeline ja isegi seda hinda on võimalik ajatada st võimalik on tasuda mitmes jaos.

Kokkuvõtvalt, kui oled valiku ees, kas osta sisse kodulehe valmistamine või teha ise, siis ehk aitab ülaltoodu Sind valiku langetamisel.