Miks kasutame oma töös vabavara

Kasutame oma kodulehtede mootorina tasuta sisuhaldussüsteeme ehk open-source vabavara, mis on avatud lähtekoodiga ja võimaldab kodulehtede tegijatel soovi korral ise koodi muudatusi sisse viia. Populaarsemate sisuhaldussüsteemide taga on reeglina suured arendusmeeskonnad, kes tarkvara jooksvalt paremaks ja turvalisemaks muudavad ning seetõttu võib kindel olla, et ka mõne aasta pärast on Sinu kodulehe südameks turvaline ja toimiv tarkvara.

Tasuta sisuhaldussüsteemide pluss on ka see, et neile leidub tohutus koguses erineva funktsionaalsusega lisamooduleid, mis on tihtilugu kas tasuta või siis minimaalse tasuga. See omakorda tähendab seda, et lehele mingi soovitud funktsionaalsuse andmiseks ei pea ilmtingimata kulutama suuri summasid ja puudub sellega kaasnev ajakulu.

Populaarseimad ja tuntuimad vabavaralised sisuhaldussüsteemid on WordPress, Joomla ja Magento ning kõiki neid kolme oleme ka oma töödes kasutanud. Millist sisuhaldussüsteemi ja millal kasutada, oleneb juba konkreetsest projektist.

Tihtilugu piisab WordPressist, mis on maailma populaarseim valik ja täidab kõik elementaarsed vajadused ning on seejuures lehe omaniku poolt lihtsalt hallatav, omades eestikeelset ja võrreldes teistega lihtsamat kasutajaliidest.

Mõnevõrra keerukam ja võimsam on Joomla ja sobib oma olemuselt lisaks lihtsate lehtedele ka erilahenduste mootoriks.

Kui on soov alustada e-kaubandusega, siis parima funktsionaalsusega on Magento, kuid samas on ta ka ressursinõudlikum kui näiteks alternatiivina kasutav WordPress koos WooCommerce mooduliga.

Ehk siis kokkuvõtvalt, kõik oleneb vajadustest ja eesmärkidest. Võta meiega ühendust ja leiame parima lahenduse ka Sinu jaoks!