Kodulehe optimeerimine ehk teisisõnu SEO (Search Engine Optimization) on kodulehe koodi, kujunduse ja sisu kohandamine nõnda, et koduleht oleks leitav otsingumootorite (nt Google, Yahoo) poolt.

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele pole teab mis uus nähtus, kuid sellegipoolest leiab internetist tohutult palju veebilehti, kus SEO võimalusi pole absoluutselt kasutatud. Isegi siis, kui rahakott on nö puuga seljas ja reklaamiostmine probleeme ei valmista, ei tohiks ju eduka SEO tulemusel saadavate tasuta külastuste vastu kellelgi miskit olla, või mis?

Enamus inimesi otsib internetist informatsiooni otsingumootori abil. Otsitav toode või teenus leitakse enamasti just otsingumootori otsingus märksõnu kasutades. Muide ca 90% inimestest ei vaata kunagi esilehest kaugemale ja enim klikke saavad 3 esimest tulemust.

Siinkohal toome välja mõned olulisemad punktid, mis mõjutavad kodulehe leitavust:

Domeeni aadressi ja URL-ide vastavus märksõnale
Just selle tõttu ongi meie domeeninimeks valitud kodulehe tegemine punkt net, et saavutada peagi võimalikult kõrge koht, kui otsingumootor väljastab tulemused fraasiga “kodulehe tegemine”, mida Eestis otsitakse kuus ca 1300 korda. Sama lugu on ka domeenile järgnevate URL-idega ja seda nimetatakse juba pika-saba optimeerimiseks.

Märksõnade kasutus META-kirjelduses
Jah siiamaani omab META kirjeldus olulist tähtsust ja selle kasutamist alatähtsustada ei tohiks.

Kodulehe värske sisu
Otsingumootorid armastavad värsket sisu, mida rohkem värsket ja teemakohast sisu sinu lehel on, seda rohkem meeldid sa otsingumootorile. Miks ma Sinu arvates seda blogi pean? Jah üheltpoolt, et jagada oma teadmisi ja laiendada lugejate silmaringi aga teiseltpoolt teen seda käesoleva kodulehe optimeerimise pärast.

Märksõnade osakaal tekstis
Märksõnade osakaal tekstis võiks olla 2-5 protsendi vahemikus kogu teksti mahust. Kui vaadata antud blogipostitust, siis märksõna “kodulehe” optimeerimine” moodustab tekstist täpselt 2,2 protsenti ja teksti koostamisel sellega ka arvestasin.

Välimine ja sisemine linkimine
Kõige olulisemad on välised lingid ja mida suurema Page Rank’iga lehelt link Sinu lehele tuleb, seda parem. Oluline on ka veebilehe sisene linkimine, et otsingumootor saaks neid mööda liikuda ja lehti indekseerida.

Eeltoodu on ainult jäämäe tipp ja reaalses elus kodulehe optimeerimine väga lihtne pole ning olenevalt märksõnast võib otsingumootori esilehele jõudmine olla aeganõudev ja keeruline protsess. Meilt kodulehe tellides võid kindel olla, et esmase vajaduse kattev kodulehe optimeerimine on tehtud ja edasine oleneb juba sinust enesest, kas ja mis märksõnaga soovid positsiooni parandada ning kui palju oled valmis selleks vaeva nägema (näiteks jooksva värske sisu loomiseks). Loomulikult võime seda ka ise teha, selleks võta meiega ühendust ja anna teada, mis märksõnadega soovid eriti leitav olla ning selle põhjal saame teha nö taustakontrolli, vaadata kui suur on konkurents nende märksõnadega, kui suurt ressursi nõuaks nende sõnadega positsiooni parandamine ning mis see Sinule maksma läheks.

Kodulehe optimeerimine ehk SEO on vägagi põnev ja paljude jaoks huvipakkuv teema, otsitakse neid märksõnu Eestis Google vahendusel kuus ca 5200 korda. Ka minule pakub antud teema tõsiselt suurt huvi, olen läbinud mitmeid internetiturunduse koolitusi ja üritan end ka jooksvalt täiendada, et seeläbi ka Sinule paremat teenust osutada.

Seetõttu kindlasti kirjutame antud teemast detailsemalt ka tulevikus. Hoia ikka meie blogil silma peal.