Sotsiaalmeedia tugi kodulehel

Sotsiaalmeedia on pikaajaliste suhete loomiseks ja arendamiseks, selle eesmärk ei olegi niivõrd otseselt müüa vaid pigem luua suhteid, olla fännide jaoks nõuandja rollis ja tekitada usaldust enda, oma toodete-teenuste suhtes. Kui Sa rakendad sotsiaalmeediat enda tarbeks oskuslikult st ei pommita ainult müügisõnumitega, siis seeläbi ka müüd paremini!

Samas siinkohal ei tahaks pikemalt peatuda sellel, kuidas sotsiaalmeediat enda jaoks ära kasutada, mis on ka väga huvitav teema ja millest tulevikus kindlasti pikemalt räägime vaid pigem räägiks mõne sõnaga sellest, miks sotsiaalmeedia kanalid tuleks integreerida kodulehega.

Sotsiaalmeedia kanaleid on mitmeid, tuntumatest Facebook, Twitter, Google+, YouTube, Linkedin jne. Eestis on populaarseimad Facebook ja Twitter, mille soovitame integreerida ka kodulehega.

Miks? Üheltpoolt annab see kodulehele juurde usaldusväärsust ja teiseltpoolt muudab atraktiivsemaks. Kujuta ette olukorda, kus sattusid Sind huvitavale kodulehele (nt e-pood) ja sulle kõik justkui meeldib ning kõik paistab usaldusväärne aga ikkagi närib pisike kahtlus, kas teostada ost või mitte. Aga kui seal veebilehel oleks reas fännide pildid ja mitusada või -tuhat “Like’i”, siis oleks see ilmselge märk, et kõik inimesed ju eksida ei saa ja tegemist peab olema väärt kohaga – see on justkui soovitus teistelt inimestelt.

Kui Sa lood oma kodulehele jooksvalt värsket sisu, näiteks blogipostitusi või artikleid, siis on mõistlik iga postituse juurde integreerida sotsiaalmeedia ikoonid “Meeldib”, “Tweet” jne, mis võimaldab külastajatel seda edasi jagada, kui see on jagamist väärt. See toob omakorda uusi külastusi Sinule.

Loomulikult eeldab sotsiaalmeedia kodulehele integreerimise soovitus seda, et sellega tuleb ka jooksvalt tegeleda – pole erilist mõtet omada Facebook, Twitteri või mõnda muud kontot, kui Sa seal värsket sisu ei loo ja oma fännide/lugejatega ei suhtle. Seega aktiivset suhtlemist!